Dodany: 2011-03-17 13:47:46

Prawo spadkowePrawo spadkowe reguluje zasady oraz współzależności majątkowe oraz [przejście tego majątku z jednych krewnych na innych. Adwokat Częstochowa wykorzystuje więc niejednokrotnie tą gałąź prawa cywilnego przy prowadzeniu spraw o podział majątku wobec członków rodziny po śmierci jednego z członków rodziny, który to przed śmiercią sporządził testament bądź też nie zostawił takowego dokumentu.

 

 

Adwokat Rzeszów staje przed Nie lada zadanie jeśli testament nie został sporządzony a krewni i spowinowaceni zgłaszają wnioski o podział majątku – każdy na innych zasadach. Prawo spadkowe wyjaśnia jednak bardzo dokładnie jaki krewny staje się spadkobiercą i daje podstawy do zasadnego podziału majątku. Adwokat Częstochowa niejednokrotnie prowadził również sprawy o tak zwane odrzucenie spadku, kiedy do spadkobierca musiałby spłacać długi po krewnym, który to tenże zadłużony majatek na niego przepisał.

 

Istnieją również takie sytuacje, że majatek po zmarłej osobie nie jest przypisany nikomu – żadnemu krewnemu ponieważ jest problem z ich namierzeniem. Wtedy też majątek zostaje przydzielony danej gminie w jakiej zameldowany był właściciel majątku, o którym mowa. Prawo spadkowe znajdziemy w czwartej księdze prawa cywilnego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo spadkowe
Nick: