Dodany: 2011-03-17 13:44:36

Prawo rodzinne i opiekuńczeWedług ustawy małżeństwo to związek dwójki osób – kobiety i mężczyzny. Prawo, które określa ich współzależności oraz zasady zakładania samego małżeństwa a następnie rodziny określa prawo rodzinne i opiekuńcze.

 

Adwokat Częstochowa prowadzący sprawy z zakresu prawa rodzinnego niejednokrotnie broni praw jednego z członków rodziny zarówno praw osobistych jak i prawa majątkowego. Prawo rodzinne i opiekuńcze to również liczne sprawy sądowe z zakresu opieki kurateli czy przyznania i ustalenia alimentów.

 

Adwokat Rzeszów coraz częściej wynajmowany, by starać się w imieniu klienta o przyznanie alimentów zarówno dla dzieci jak i współmałżonka. Jak przyznaje niejeden adwokat Częstochowa sprawy rodzinne należą do najtrudniejszych a rozprawy do najbardziej przykrych. Sprawy spadkowe często bywają wielowątkowe a więc i trudne do przeprowadzenia. W takich sytuacjach należy przede wszystkim sprawdzać wszelkie pokrewieństwo, zależność i stosunek rodziny wobec sprawy. Prawo opiekuńcze i rodzinne to element prawa cywilnego, które również zajmuje się sprawami adopcji, rodzin zastępczych oraz kurateli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo rodzinne i opiekuńcze
Nick: