Dodany: 2011-03-17 13:41:42

Prawo pracyCzęsto ulegającym zmianie prawem jest również ogromnie ważne dziś dla każdej pracującej osoby prawo pracy. Prawo pracy określa stosunki pracodawcy i pracownika oraz zależności pomiędzy nimi.

 

To właśnie w źródeł prawa pracy a więc w kodeksie pracy znajdziemy zarówno nasze prawa i obowiązki jako pracownika ale również obowiązki pracodawcy, które zobowiązany jest do wypełnianiu wielu elementów p czynników stosunku pracy. To właśnie w kodeksie pracy znajdziemy wymiar przepisanego nam urlopu, urlopu macierzyńskiego dla kobiet w ciąży a nawet tacierzyńskiego – urlopu na dziecko przypisanego dla ojca. W walce o nasze prawa pracownicze wspiera nas adwokat rzeszów.

 

Ważne jest by walczyć o swoje prawa pracownicze, bo dziś coraz częściej zdarza się, że pracodawcy wykorzystują pracownika, by jego kosztem oszczędzić na opłatach pracowniczych. Coraz częściej adwokat Częstochowa spotyka się ze sprawami ukrytego stosunku pracy. Jest to na przykład wystawianie przed pracodawców umowy zlecenia na pracowników, którzy są pełnoetatowymi pracownikami firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo pracy
Nick: