Dodany: 2011-03-17 13:29:43

Prawo administracyjnePrawo administracyjne to zbiór zasad i norm kancelaryjnych stosowanych w niemal wszytskich jednostkach samorządowych czy rządowych. Prawo administracyjne kieruje więc całą biurokracją urzędów, na co my – petenci najczęściej narzekamy przy okazji załatwiania wszelkich spraw.

 

Prawo administracyjne określa zarówno funkcjonowanie jak i strukturę wszelkich jednostek służby publicznej. Zarówno urzędnik, adwokat Częstochowa, notariusz oni również sa wciąż w swej pracy podporządkowani prawu administracyjnemu. Prawo administracyjne jest często traktowane jako otoczka do ‘’załatwienia’’ określanego potocznie ‘’świstka’’. Więc czy jest to adwokat Częstochowa czy każdy z nas – prawo administracyjne obowiązuje nas w równym stopniu. To prawo generuje naszą rzeczywistość, a prawo administracyjne generuje przestrzeń publiczno-administracyjną.

 

Administracja zaś to cała masa zagadnień prawnych, które często tylko adwokat rzeszów jest w stanie zrozumieć. Składając wniosek, do któregoś z urzędów przechodzi on długą drogę w związku ze skomplikowanym procesem prawno-administarcyjnym . Być może dlatego tak często narzekamy na biurokrację, bo gdyby nie ona cała papirologia urzędowa nie p[przerażałaby przeciętnego petenta, tak jak jest to w tej chwili..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo administracyjne
Nick: