Dodany: 2011-03-17 13:26:04

Zawód komornika Podatnik zalegający z opłatami wobec skarbu państwa lub innych wierzycielu musi liczyć się z tym, że skarb państwa czy też owi wierzyciele w postaci komornika skarbowego lub sądowego upomną się o zwrot należności.

 

W takie sytuacji nawet adwokat rzeszów niewiele jest w stanie zdziałać w imieniu zalegającego. Istnieją pewne zasady, zapisane w ustawie którymi musi kierować się komornik w swojej pracy. Zasady te określają listę przedmiotów, dóbr jakich komornik nie może zająć przy dokonywaniu egzekucji komorniczej. Komornik nie może zająć dóbr materialnych, które służą osobie zalegającej z opłatami do utrzymania siebie i swojej rodziny.

 

Jeżeli komornik przekroczy swoje uprawnienia wtedy prawnik Częstochowa może wystąpić w imieniu wierzyciela w obronie jego prawa. Prawnik Częstochowa musi jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż nie może on walczyć o odzyskanie przez swojego klienta dóbr uznawanych za luksusowe – czym wedle zapisów prawnych jest nawet kolorowy telewizor, sprzęt AGD i RTV czy samochód – pod warunkiem, że nie służy on zarabianiu na rodzinę i jej utrzymanie.Dodaj nowy komentarz do artykułu Zawód komornika
Nick: