Dodany: 2011-03-17 12:58:32

Jakie są źródła prawaPrawo to nic innego jak akty stanowiące naszą rzeczywistość. To właśnie prawo czerpiące z norm społecznych, niejako układa i porządkuje realia poszczególnych kontynentów, krajów, a nawet mniejszych jednostek jak miasto czy gmina wiejska.

 

To właśnie z naszych norm społecznych niejako wywodzi się to co jest zgodne z  prawem a co się nie godzi – uważa za niezgodne z prawem. Człowiek niejako nieświadomie przestzegania prawa, postępuje często zgodnie ze swoim sumieniem – jeśli więc normy prawne są zgodne z sumieniem prawego człowieka mówi się o prawie stanowionym zgodnie z wytycznymi społecznymi. Takie właśnie wytyczne zawiera główne źródło prawa jakim jest konstytucja danego kraju.

 

Nie tylko radca prawny szczecin – a więc osoba zajmująca się na co dzień meandrami prawa może stać się specjalistą od prawa. Prawnik Częstochowa to jedynie zawód, a każdy z nas powinien znać źródło prawa – a więc normy i zasady postępowania – Konstytucję. Adwokat rzeszów nie jest źródłem prawa a jedynie osobą, która wykorzystując pochodzenie prawa – jego źródła, a więc wszelkie orzeczenia, postępowania i inne pisma wydane przez sąd na mocy prawa – stające się źródłem prawa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie są źródła prawa
Nick: