Dodany: 2013-03-20 12:55:11

 

Na czym polega pomoc prawna w przypadku postępowania egzekucyjnegoEgzekucja materialna to najczęściej postępowanie wszczęte prze komornika wobec osoby czy firmy, która nie spłaca należności, czy też zalega z takimi opłatami skarbowymi, które kwalifikują osoby czy firmę do zakończenia działalności.

 

Adwokat gdańsk jako osoba, która w swych usługach ma nie tylko pomoc prawną, ale również pomoc w oddalaniu egzekucji, czy jej rozdzielenie – pomaga niejednokrotnie firmom, które mają poważne problemy prawne. Problemy tego typu można bardzo szybko załatwić, dlatego też – adwokat gdańsk pomaga najczęściej poprzez wystosowanie odpowiednich pism, czy też wniosków o odroczenie i ugodę. Adwokat gdańsk uważa, że najczęściej firmy nie wiedzą, że istnieje taka możliwość, a każde zawiadomienie o egzekucji traktują jak coś ostatecznego.

 

Komornicy jednak czekają na ugody czy podpisanie takich umów, które pozwalają na rozłożenie na raty całości zadłużenia wobec skarbu państwa. Egzekucja jest więc nieostatecznym rozwiązaniem, a jedynie narzędziem, które ma pomóc w wywarciu presji na osobie, która ma spore długi wobec swoich wierzycieli – w tym skarbu państwa. Adwokat gdańsk radzi więc zawsze wcześniej sprawdzić wszystkie wymogi formalne, zanim przystąpimy do ostatecznego zadania..

Nick: