Dodany: 2013-03-20 12:39:40

 

Na czym polega pomoc prawna w przypadku podziału majątkuPodział majątku to przede wszystkim kwestia prawno-finansowa, która nie tylko nie jest łatwa, ale również często prowadzona jest wyjątkowo długo. Adwokat gdańsk uważa, że pomoc prawna w przypadku podziału majątkowego opiera się na ustaleniach, co należy do którego z małżonków i zadaniem adwokata jest to udowodnić.

 

Jak twierdzi adwokat gdańsk – najczęściej zdarza się tak, że podział majątku nie jest tak oczywisty, bo wielu rzeczy małżonkowie dorobili się wspólnie i do wszystkiego doszli wspólnie. Najważniejsze jest jednak to, by ten majątek rozsądnie podzielić tak, by można było mówić o konsensusie. Adwokat gdańsk uważa, że to co w takich sprawach jest najtrudniejsze to kwestia zmuszenia obydwu stron do rzetelnego przyznania się do tego, co należy do kogo i kto na co zapracował z ich wspólnego majątku.

 

Bardzo rzadko zdarza się, że podział majątku dokonują sami małżonkowie, sprawiedliwie się nim dzieląc. Standardem jest jednak coś zupełnie innego – kłótnia o pieniądze i przede wszystkim kłótnia o to, kto kłamie w sprawie podziału majątku. Najczęściej takie sprawy trwają bardzo długo, aż sąd ostatecznie sam decyduje o podziale, często nie biorąc opinii stron pod uwagę. Takie rozwiązania nie są sprawiedliwe, ale często są jedynymi, które można uczynić..

Nick: